SPOTKANIE Z JAROSŁAWEM KRETEM

08 czerwca 2011 r. w galerii BWA odbyło się trzygodzinne, bardzo ciekawe, spotkanie z Jarosławem Kretem. Frekwencja podczas tego niezwykłego wieczoru bardzo dopisała . Znany dziennikarz, fotoreporter i prezenter telewizyjny opowiedział zgromadzonym słuchaczom o swoich podróżach po świecie, a szczególnie o swojej fascynacji Indiami. Książka „Moje Indie”, to książka podróżnicza, opowiadająca o Indiach, jakich nie pozna zwykły turysta. Autor spędził tam kilka lat. Przemierzył kraj wszerz i wzdłuż, mieszkał w prawdziwej indyjskiej rodzinie i rzeczywiście stał się mieszkańcem hinduskiej codzienności troszcząc się o bliskie relacje z ludźmi. Z ogromnym entuzjazmem opowiadał o hinduskich obyczajach, w których uczestniczył, dzielił się refleksjami, przekazywał smaki, zapachy, klimat i kulturę Indii. Spotkanie urozmaicił pokaz pięknych slajdów i u ubiorów prezentowanych przez autora. Jarosław Kret studiował egiptologię, a także archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 90-tych był reporterem i prezenterem Teleexpressu, Prowadził autorski program telewizyjny „Klub Podróżników”, nakręcił ponad 20 filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Przez 3 lata pracował jako starszy redaktor i fotoreporter w Magazynie „National Geographic Polska”, Od 2002 jest prezenterem Pogody w TVP. Jest autorem książki „Kret na pogodę” i albumów fotograficznych: Moja Ziemia Święta, a także z cyklu „Wyprawy marzeń” – „Ziemia Święta” i „Madagaskar”, jest też współautorem „Słownika Pogody”.