Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

lozinski plakat

24 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie  z Mikołajem Łozińskim organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Mikołaj Łoziński jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Ukończył socjologię na paryskiej Sorbonie. Pracował jako tłumacz, fotograf, malarz pokojowy, asystent osoby z niepełnosprawnością. Zadebiutował powieścią Reisefieber (2007), za którą został uhonorowany Nagrodą im. Kościelskich (2007) oraz nominacją do Nagrody Literackiej Nike. Za powieść Książka otrzymał Paszport Polityki (2012). Ostatnim dziełem Łozińskiego jest Stramer, opowieść o losach żydowskiej rodziny w międzywojennym Tarnowie. Za tę powieść autor został wyróżniony ponowną nominacją do Nagrody Literackiej Nike. Stramer znalazł się również w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Książki autora doczekały się wielu tłumaczeń.

Link do wydarzenia na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=8Z4HmjB6NUY

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2915549045327834?ref=newsfeed

Wydarzenie odbędzie się hybrydowo - stacjonarnie w siedzibie Biblioteki (ograniczona liczba miejsc - wejście za okazaniem wejściówek, które będą do odebrania w siedzibie WBP) połączone ze steamingiem na żywo na kanale You Tube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.