Oferta dla grup zorganizowanych

(przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, świetlice środowiskowe)

Placówki zainteresowane uczestnictwem w zajęciach zapraszamy w poniedziałki i w czwartki w godzinach od 9.00 do 12.00 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu ( tel. 41 262 69 76 wew .od 110 do 115 lub mejlowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przewidziany czas zajęć ok. 50 min.

Proponujemy:

Październik:

Od 30.09 do 31.10 Biblioteczne wędrowanie

Oferta dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym obejmuje zwiedzanie biblioteki, prezentację książeczek, wykonanie zakładek do książek z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

Oferta dla dzieci klas starszych szkół podstawowych i młodzieży obejmuje zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki i katalogu on-line, z cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych Academika oraz wypożyczalni internetowej IBUK Libra.

23.10.2019 o godzinie 11.00 Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno.

Listopad:

Tydzień Bajkowych Postaci

4.11.2019, 7.11.2019 w czasie zajęć dzieci wysłuchają bajki, wezmą udział w konkursach literackich i zabawach ruchowych. Wykonają także rekwizyty związane z ulubiona bajką. Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymają zaproszenie na piątkowy Bal u Smoka Gapcia.

Bal u Smoka Gapcia

8.11 od godzinie 9.00 do 12.00 zapraszamy dzieci do wspólnych tańców, zabaw ruchowych, gier zręcznościowych i konkursów. W czasie balu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą kreację bajkową.

Tydzień Małego Naukowca

11.11, 14.11 w czasie zajęć dzieci poznają krótką historię wybranych Naukowców i ich odkryć, a następnie staną się Małymi Naukowcami i samodzielnie przeprowadzą doświadczenia.

Oferta dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych.

Tydzień Praw Dziecka

18.11, 21.11 poprzez działania animacyjne dzieci samodzielnie opracują własną kartę praw dziecka, następnie zostaną zapoznane z Konwencją o prawach dziecka zawartą w 1989 roku.

Dzień Pluszowego Misia

25.11 zapraszamy do wspólnych gier i zabaw literacko-edukacyjnych związanych z historiami o pluszowych misiach.

Andrzejki

28.11 w czasie zajęć dzieci poznają tradycje Andrzejkowe i związane z nimi zabawy. Zapraszamy dzieci do wspólnych tańców, zabaw ruchowych i quizów.

Grudzień:

Tydzień Wolontariusza

2.12, 5.12 zapraszamy dzieci na spotkania z wolontariuszami różnych organizacjach pozarządowych. W czasie zajęć dzieci poznają ideę wolontariatu i dowiedzą się kto i w jak sposób może zostać wolontariuszem.

Oferta dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.

2 Tygodnie Tradycji Bożonarodzeniowych

9.12, 12.12, 16.12, 19.12 w czasie zajęć dzieci wysłuchają bajki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, poznają tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, wspólnie napiszą życzenia, które umieszczą na własnoręcznie wykonanych kartkach bożonarodzeniowych.

Oferta dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

I połowa grudnia Quiz wiedzy o Stefanie Żeromskim dla szkół średnich.

October 2019