Od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św. bierze udział w największym dorocznym święcie czytelniczym czyli Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Tym razem, wraz z zaproszonymi gośćmi trafiliśmy w przyjazne progi sześciu ostrowieckich przedszkoli: PP nr 11, 7, 19, 16 oraz do przedszkola nr 1 Sióstr Rodziny Maryi i przedszkola specjalnego „Promyk”. Wśród reprezentujących „całą Polskę”, która czyta dzieciom znaleźli się: prezydent miasta p. Jarosław Górczyński, wiceprzewodniczące Rady Miasta p. Joanna Pikus i p. Marta Woźnicka-Kuzdak, panowie z klubu motocyklowego „Gremium Ostrowiec Św.” Mariusz Osuch i Michał Adi Wójcik, a także Kamil Stelmasik i Sebastian Majewski ze Stowarzyszenia „Ostrower”. Umiejętnością czytania mogły się też pochwalić panie bibliotekarki - Małgorzata Szymczyk i Beata Pater wspierane przez p. Annę Grudzień nauczycielkę języka polskiego w PSP nr 7.

czytanie1

Dodatkową atrakcją dla dzieci były dwa przedstawienia  przygotowane przez uczniów PSP nr 7 oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Ostrowcu Św. Przejażdżka rikszą i możliwość poczucia się „prawdziwym” motocyklistą w kasku na głowie pozostaną na pewno na długo w pamięci dzieci.

September 2019