W środę 13 marca, w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem. Ten znany pisarz książek dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk radiowych i felietonów, zawitał do naszego miasta nie po raz pierwszy. Tym razem spotkał się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Motto twórczości Marcina Pałasza, to „Słowa niosą uśmiech” i w takiej też atmosferze przebiegało całe spotkanie. Pisarz ma bardzo dobry kontakt z nastoletnimi czytelnikami swoich książek. W zabawny i pełen humoru sposób opowiadał o swojej pisarskiej drodze, a przede wszystkim o swoim ulubieńcu – psie Elfie, który jest bohaterem wielu powieści. Zgromadzona młodzież żywiołowo reagowała na opowieści pisarza i zadawała wiele pytań.

Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek autora i zdobycia autografu. Największą popularnością cieszyły się powieści o Elfie : „Sposób na Elfa”, „Elf wszechmogący, „Elf i dom demonów”, ale też „Licencja na zakochanie” o miłosnych rozterkach nastolatków.

Pałasz4

July 2019