„Roman Pankiewicz dla najmłodszych czytelników”

Dnia 21 lutego 2019 roku w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła do Ostrowca Świętokrzyskiego  pisarza Romana Pankiewicza. Spotkania autorskie odbywały się w Przedszkolu nr 19 i w Przedszkolu nr 7.

Roman Pankiewicz znany jest przede wszystkim ze swojego tryptyku podróżniczego „Trzy żywioły”, do którego zaliczamy „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, „Niemcy – drugi żywioł”  i „Islandia – trzeci żywioł”. W ubiegłym roku ukazała się też książka „Polski żywioł” nawiązująca do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Jednak tym razem w Ostrowcu pisarz zaprezentował swoją najnowszą twórczość przeznaczoną dla najmłodszych czytelników. Był to cykl „5 ważnych  zawodów” – rymowane opowieści o „Żołnierzu”, „Policjancie”, „Strażaku”, „Ratowniku medycznym” i „Listonoszu”.

Przedszkolaki  entuzjastycznie przyjęły pisarza, który wykorzystując teatrzyk kamishibai zaprezentował swoje książki. Roman Pankiewicz dzięki swojemu talentowi aktorskiemu bardzo spodobał się najmłodszym czytelnikom.

W obu przedszkolach dzieci przygotowały występy artystyczne dla pisarza, a w Przedszkolu nr 19 czekała go niezwykła niespodzianka. Mali aktorzy zaprezentowali Romanowi Pankiewiczowi inscenizację fragmentu jego najnowszej książki „Listonosz”. Autor był najwyraźniej wzruszony.

Po spotkaniach była możliwość zakupienia książek z serii „5 ważnych zawodów” i zdobycia autografu pisarza.

Pankiewicz12

July 2019