„Trzecia edycja Konkursu Ortograficznego z okazji

Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”

W poniedziałek 12 marca 2018  roku w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się III edycja Konkursu Ortograficznego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Konkurs miał formę dyktanda i był przeznaczony dla uczniów klas 5-6 z ostrowieckich szkół podstawowych.

Do konkursowych zmagań przystąpili reprezentanci  PSP Nr 3, PSP Nr 4, PSP Nr 7, PSP Nr 9, Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej, Zespołu Edukacyjno-Przedszkolnego Szkoła z Pasją  i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego.

Tym razem uczniowie pisali pozornie łatwy  tekst zatytułowany „Niewesołe dywagacje uczniów”, autorstwa dr Agnieszki Kruszyńskiej i dr Doroty Plucińskiej z Pracowni Literatury i Kultury w Edukacji. W dyktandzie było wiele  ortograficznych pułapek, z którymi  uczniowie poradzili sobie całkiem nieźle.

Bezapelacyjną zwyciężczynią tegorocznego Konkursu Ortograficznego została Maja Żywólko z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego  ( -13,5 pkt). Jej dyktando było niemal bezbłędne. Drugie miejsce zajęła Kinga Lipińska  z Publicznej Szkoły Nr 4 ( tylko -15 pkt.), a trzecie  - Aleksandra Isser-Dryka z Publicznej Szkoły Nr 3 ( -18 pkt.). Tuż poza podium uplasowała się Amelia Nowak  z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 ( - 19 pkt.).

Gratulujemy nauczycielom polonistom dobrze przygotowanych uczniów. Każda z osób piszących dyktando zasługuje na słowa uznania. Miejska Biblioteka Publiczna obdarowała wszystkich uczestników Konkursu Ortograficznego 2018 atrakcyjnymi nagrodami książkowymi i honorowymi dyplomami.

November 2018