Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Miejska Biblioteka PublicznaGodziny otwarcia

Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej i Filii Biblioteki

Zobacz godziny otwarcia

Katalog On-Line

Katalog On- Line Sowa

Zobacz katalog

Dane teleadresowe

Dane teleadresowe Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Filii Biblioteki

Zobacz

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś uwagi czy też pytania napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Zobacz

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski ul. Wardyńskiego 26

tel. 41 262-69-76; e-mail: sekretariat@biblioteka.ostrowiec.pl

DLA CZYTELNIKA


Pogoda

Weather data OK.
Ostrowiec Świętokrzyski
6 °C

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 77

Ostatni tydzień 406

Ostatni miesiąc 1640

Wszystkie 89408

nocb4W sobotni wieczór o godz. 19.00 rozpoczęła się ostrowiecka Noc Bibliotek. Ta ogólnopolska akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej po raz trzeci – w naszym mieście odbyła się pierwszy raz. Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek brzmiało: Czytanie porusza.

W Ostrowcu organizatorami akcji były trzy biblioteki: Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka WSBiP i Biblioteka Pedagogiczna. Przyświecało jej hasło : Baśniowa Noc Bibliotek. Przeznaczona była dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych i odbyła się w gościnnych progach Biblioteki Pedagogicznej na Osiedlu Ogrody. W przebraniach postaci z bajek pojawiły się dzieci ze Szkoły z Pasją, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Edukacyjnej Dwunastki i ich rodzice – także jako postacie z bajek. Cała akcja rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem Lokomotywy - bo przecież czytanie porusza.

Wszyscy bawili się fantastycznie: było rodzinne czytanie baśni z całego świata, odkrywanie tajemnic baśniowego kufra, baśniowe zgaduj-zgadule, wędrówki śladami mniej znanych baśni, konkurs bajkowych hitów, tworzenie książkowych baśniowych puzzli, scenobaśnie czyli wykonanie scenografii do swoich ulubionych baśni. Najważniejszym punktem Baśniowej Nocy w Bibliotece była gra biblioteczna „W poszukiwaniu zaginionej baśni”.

Wszyscy uczestnicy ( dzieci i rodzice) losowali kolorowe exlibrisy i utworzono 4 grupy : zieloną, żółtą, czerwoną i niebieską. Rozpoczęły się emocje godne przygód Indiany Jones. Kolejne grupy wyruszały na poszukiwania. Czterej tajemniczy agenci podawali kolejne zadania do wykonania, a były one niezwykłe. Nie tak łatwo było odnaleźć samą kopertę z poleceniem – a to trzeba było w ciemnościach z latarkami szukać koperty po podaniu hasła do tajemniczego Sezamu, a to trzeba było wybrać właściwy balon, z którego po przekłuciu wypadało kolejne polecenie, a to znów trzeba było na maszynie wypisać właściwe hasło. Kolejne odgadywane hasła trzeba było wpisywać do krzyżówki, której rozwiązaniem był tytuł zaginionej baśni – okazały się nią „Dary czterech wróżek”. Wygrała drużyna, która najszybciej pokonała cały labirynt i prawidłowo rozwiązała zadanie. Wszyscy dostali po egzemplarzu odnalezionej baśni. Dla utrudzonych poszukiwaczy była potem pizza i słodkości. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Nagrodzone tez zostały osoby wygrywające w konkursach na znajomość baśni, na najbardziej kreatywne przebranie – dziecko i dorosły. Każdy uczestnik wyszedł z książką.

Na zakończenie Baśniowej Nocy odbyła się projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Pierwsza ostrowiecka Noc Bibliotek zakończyła się przed północą. Wszyscy byli zadowoleni, świetnie się bawili i już oczekują na przyszłoroczne atrakcje w ramach kolejnej Nocy Bibliotek.

Kalendarz

March 2019
S M T W T F S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6