Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Miejska Biblioteka PublicznaGodziny otwarcia

Godziny otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej i Filii Biblioteki

Zobacz godziny otwarcia

Katalog On-Line

Katalog On- Line Sowa

Zobacz katalog

Dane teleadresowe

Dane teleadresowe Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Filii Biblioteki

Zobacz

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś uwagi czy też pytania napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Zobacz

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski ul. Wardyńskiego 26

tel. 41 262-69-76; e-mail: sekretariat@biblioteka.ostrowiec.pl

DLA CZYTELNIKA


Pogoda

Weather data OK.
Ostrowiec Świętokrzyski
5 °C

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 2

Wczoraj 77

Ostatni tydzień 407

Ostatni miesiąc 1641

Wszystkie 89409

        DB7 Tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpoczął się bardzo miłym akcentem. 8 maja - z okazji Dnia Bibliotekarza - Prezydent Miasta Jarosław Górczyński zaprosił na uroczyste spotkanie do Galerii Biura Wystaw Artystycznych bibliotekarki pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz nauczycieli-bibliotekarzy z ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyły także wiceprezydent Miasta Marzena Dębniak i przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek . Prezydent podziękował bibliotekarkom za dotychczasową pracę i złożył życzenia wszelkiej pomyślności tak w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Bibliotekarki przyjęły życzenia także od zaproszonych gości. Artystycznym akcentem uroczystości był występ ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Ostrowcu świętokrzyskim utalentowanego akordeonisty - Kamila Łukaszewskiego.

           Następny dzień Tygodnia Bibliotek rozpoczął się od dwóch spotkań autorskich z Małgorzatą Karoliną Piekarską - dziennikarką, felietonistką oraz autorką wielu popularnych książek dla młodzieży i o młodzieży. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych. Pisarka przy pomocy prezentacji multimedialnej przybliżyła uczniom swoje książki i ich wybranych bohaterów.

         Pełen artystycznych wrażeń był 12 maja. Już o godzinie 9.00 w sali BWA rozpoczęło się literacko-muzyczne spotkanie promujące kolejną świetną powieść Marty Fox. Pierwowzorem tytułowego bohatera książki pt. „Idol” jest śpiewający aktor Artur Gotz, który wraz z Martą Fox uczestniczył w spotkaniu. Wokalista nie rozczarował publiczności i wykonał kilka utworów ze swojej płyty „Mężczyzna prawie idealny”, do której teksty napisała Agnieszka Chrzanowska. I to właśnie Agnieszka Chrzanowska była kolejnym gościem Biblioteki tego dnia. Jej recital pt. ”Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg”, zgromadził liczną widownię zachwyconą mocnym i czystym głosem piosenkarki wywodzącej się z krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Artystce towarzyszył Wojciech Pieczka grający na akordeonie i fortepianie.

         Zwieńczeniem Tygodnia Bibliotek było spotkanie autorskie z Ewą Nowak, które miało miejsce 17 maja w Czytelni Głównej MBP. Autorka wielu powieści dla młodzieży, z których niemal każda staje się czytelniczym bestsellerem i tym razem nie zawiodła. Pisarka wciągnęła biorących udział w spotkaniu gimnazjalistów w żywą dyskusję o literaturze, o początkach swojej twórczości, o problemach z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież.

         Podstawowym celem ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek” jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zwiększenie zainteresowania książką. Hasło tegorocznego edycji brzmiało „Biblioteka. Oczywiście !” i m.in. miało dać odpowiedź na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?”. Nasza Biblioteka poprzez swoje działania udowadnia, że zaspokaja nie tylko potrzeby czytelnicze oferując dostęp do książek i czasopism. Organizując wszelkiego rodzaju imprezy, spotkania, koncerty, konkursy itd. daleko wykracza poza tradycyjne funkcje bibliotek.

Kalendarz

March 2019
S M T W T F S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6