DB7 Tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpoczął się bardzo miłym akcentem. 8 maja - z okazji Dnia Bibliotekarza - Prezydent Miasta Jarosław Górczyński zaprosił na uroczyste spotkanie do Galerii Biura Wystaw Artystycznych bibliotekarki pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz nauczycieli-bibliotekarzy z ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyły także wiceprezydent Miasta Marzena Dębniak i przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek . Prezydent podziękował bibliotekarkom za dotychczasową pracę i złożył życzenia wszelkiej pomyślności tak w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Bibliotekarki przyjęły życzenia także od zaproszonych gości. Artystycznym akcentem uroczystości był występ ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Ostrowcu świętokrzyskim utalentowanego akordeonisty - Kamila Łukaszewskiego.

Następny dzień Tygodnia Bibliotek rozpoczął się od dwóch spotkań autorskich z Małgorzatą Karoliną Piekarską - dziennikarką, felietonistką oraz autorką wielu popularnych książek dla młodzieży i o młodzieży. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych. Pisarka przy pomocy prezentacji multimedialnej przybliżyła uczniom swoje książki i ich wybranych bohaterów.

Pełen artystycznych wrażeń był 12 maja. Już o godzinie 9.00 w sali BWA rozpoczęło się literacko-muzyczne spotkanie promujące kolejną świetną powieść Marty Fox. Pierwowzorem tytułowego bohatera książki pt. „Idol” jest śpiewający aktor Artur Gotz, który wraz z Martą Fox uczestniczył w spotkaniu. Wokalista nie rozczarował publiczności i wykonał kilka utworów ze swojej płyty „Mężczyzna prawie idealny”, do której teksty napisała Agnieszka Chrzanowska. I to właśnie Agnieszka Chrzanowska była kolejnym gościem Biblioteki tego dnia. Jej recital pt. ”Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg”, zgromadził liczną widownię zachwyconą mocnym i czystym głosem piosenkarki wywodzącej się z krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Artystce towarzyszył Wojciech Pieczka grający na akordeonie i fortepianie.

Zwieńczeniem Tygodnia Bibliotek było spotkanie autorskie z Ewą Nowak, które miało miejsce 17 maja w Czytelni Głównej MBP. Autorka wielu powieści dla młodzieży, z których niemal każda staje się czytelniczym bestsellerem i tym razem nie zawiodła. Pisarka wciągnęła biorących udział w spotkaniu gimnazjalistów w żywą dyskusję o literaturze, o początkach swojej twórczości, o problemach z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież.

Podstawowym celem ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek” jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zwiększenie zainteresowania książką. Hasło tegorocznego edycji brzmiało „Biblioteka. Oczywiście !” i m.in. miało dać odpowiedź na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?”. Nasza Biblioteka poprzez swoje działania udowadnia, że zaspokaja nie tylko potrzeby czytelnicze oferując dostęp do książek i czasopism. Organizując wszelkiego rodzaju imprezy, spotkania, koncerty, konkursy itd. daleko wykracza poza tradycyjne funkcje bibliotek.