bibiAbsolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT.

W latach 1996-2003 związana z Piwnicą pod Baranami, później z krakowskim klubem Alchemia, następnie prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w  Krzysztoforach.

Koncert „Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg” jest złożony z autorskich utworów Agnieszki Chrzanowskiej, pochodzących z ostatniego studyjnego albumu "Piosenki do mężczyzny" oraz jej kompozycji do wierszy Michała Zabłockiego z albumu „Tylko dla kobiet” i „Bez udziału gwiazd”. W kolejnych utworach podejmowane są próby opisania elementów wzajemnych relacji kobiet i mężczyzn, komunikacji między nimi i różnic wynikających z innego widzenia świata, wynikających z natury obojga płci. Wiele miejsca Artystka poświęca emocjom, związanym z różnymi etapami związku dwojga ludzi oraz stereotypom, przekonaniom i nawykom, które tworzą niepotrzebne bariery między nimi. Swoistą pointą koncertu jest utwór „Cień drzewa”, mówiący o wskazywaniu dróg do siebie.

Artystce towarzyszy pianista i akordeonista Wojciech Pieczka.