DSC 0434W jesienne, szare popołudnie 20 października 2016 roku w gościnnych salach Biura Wystaw Artystycznych odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą. Pisarka przyjęła zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej i promowała w naszym mieście swoją najnowszą powieść „Lampiony” (trzecią część tetralogii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”).

Niesprzyjająca aura nie odstraszyła miłośników powieści kryminalnych autorstwa Katarzyny Bondy. Sala była pełna, a „Królowa polskiego kryminału” nie zawiodła. Udowodniła, że ten tytuł należy jej się zasłużenie. Powieściopisarka okazała się bardzo sympatyczną osobą, która łatwo nawiązała kontakt ze zgromadzonymi wielbicielami swojej twórczości. W ciekawy sposób opowiadała o początkach swojej pisarskiej działalności, o trudnościach , jakie wtedy napotykała. Przybliżyła wszystkim warsztat pracy pisarza, który chce napisać wiarygodną powieść kryminalną. Opowiedziała o pracach związanych z gromadzeniem materiału do książki, o konsultacjach z różnymi specjalistami, o swojej metodzie pisania. Były też wątki żartobliwe, na które publiczność reagowała wybuchami śmiechu.

Pisarka chętnie też odpowiadała na pytania zadawane przez czytelników. Wielu z nich przybyło ze swoimi egzemplarzami książek, ale można było też kupić po promocyjnych cenach najnowszą powieść „Lampiony”, a także dwa tytuły z serii o profilerce Saszy Załuskiej : „Pochłaniacz” i „Okularnik”. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autografy, a pisarka chętnie i z dużą cierpliwością rozmawiała z każdym indywidualnie, odpowiadała na pytania i pozowała do wspólnych fotografii.

Ostrowiecka promocja „Lampionów” była bardzo udana, usatysfakcjonowała zarówno pisarkę Katarzynę Bondę, jak i zgromadzoną publiczność.