Beata Ostrowicka 3We wtorek 14 czerwca W Czytelni Głównej Biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką – znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży. Ta absolwentka Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, zadebiutowała w 1995 roku powieścią „Niezwykłe wakacje”. Jest laureatką wielu nagród, a jej książki są prawdziwymi hitami czytelniczymi wśród młodzieży. Jedna z powieści „Świat do góry nogami” została wpisana na Honorową Listę Andersena, inna powieść „Ale ja tak chcę !” została w 2006 roku Książką Roku Polskiej Sekcji IBBY. Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, często wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze dla starszej młodzieży i dzieci młodszych. W swoich książkach porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 4 i 5 Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14, którzy chętnie zadawali pytania dotyczące początków pisarskiej drogi Beaty Ostrowickiej. Interesowali się skąd autorka czerpie pomysły do swoich książek. Aktywnie uczestniczyli  w dyskusji poświęconej literaturze oraz zabawach i zagadkach literackich proponowanych przez pisarkę.

Na zakończenie spotkania wielu uczniów zakupiło książki Beaty Ostrowickiej i otrzymało dedykację autorki.