Agnieszka Opolska 29 czerwca w Czytelni Głównej odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Opolską – powieściopisarką, która w wygrała Literacki debiut Roku 2015 swoją książką „Anna May”.

Pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego Agnieszka Opolska jest nie tylko autorką zdobywającej coraz większa popularność powieści „Anna May”, ale także malarką. Spotkaniu towarzyszyła więc wystawa obrazów autorstwa pisarki i można było podziwiać jej prace związane tematycznie z nagrodzoną książką. Autorka opowiadała o początkach swojego pisarstwa, o inspiracjach oraz godzeniu obowiązków pełnoetatowej mamy dwójki dzieci z pracą we własnym przedszkolu i pisaniem kolejnych powieści. Nowa książka Agnieszki Opolskiej ma się pojawić jesienią.

Podczas spotkania padało wiele pytań ze strony czytelników, wywiązała się dyskusja o współczesnej literaturze, o rynku wydawniczym, o spotkaniach literackich. Chętni mogli kupić powieść „Anna May” i zdobyć dedykację autorki.

10 czerwca Agnieszka Opolska poprowadziła w Bibliotece warsztaty literackie dla młodzieży. Uczestniczyli w nich uczniowie z I LO im. S. Staszica – szkoły, której absolwentką jest właśnie zdobywczyni tytułu Literackiego Debiutu Roku 2015 za powieść „Anna May”.