Ostatni miesiąc 1907

P1070549 Dnia 14 marca 2016 w Biurze Wystaw Artystycznych na zaproszenie Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią – znanym pisarzem, dziennikarzem i publicystą.
Dziennikarz poruszał sprawy ważne – odnosił się do Boga, wiary, religii i rzeczy całkiem przyziemnych, dotyczących człowieka i jego życia.  Robił to w sposób dowcipny, pełen anegdot, a zarazem głęboki. Prowokował, pytał o bunt wobec Boga i opowiadał o swoich doświadczeniach.
     Według pisarza chrześcijaństwo to po prostu życie, a prawdziwa wiara i religia powinny rozwijać się w człowieku.
       Szymon Hołownia opowiadał również o swojej Fundacji Kasisi, którą założył w 2013 roku. Prowadzi ona dom dla osieroconych i chorych dzieci w Zambii.Druga znana fundacja Szymona Hołowni, to – Dobra Fabryka, któraprodukuje dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, zdrowie, radość i życie. Zdaniem dziennikarza pomaganie to nie wyrzeczenia, ale szczęście, że mamy możliwość odkryć całkiem nowy świat. Członkowie Fundacji nie mówią, że świat jest zły, niesprawiedliwy, oni próbują cośz tym zrobić, ponieważ najlepszą metodą walki ze złym światem jest tworzyć świat dobry.
W trakcie spotkania publiczność miała możliwość zadawać pytania, na które dziennikarz chętnie odpowiadał, a na zakończenie wszyscy chętni mogli zakupić książki wraz z autografem Szymona Hołowni.