Ostatni miesiąc 1906

czytak

Nowość! Czytak Plus dla osób niewidomych
i słabowidzących.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2015” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biblioteka w ramach projektu otrzymała nieodpłatnie – na podstawie umowy użyczenia – urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Nasza placówka wypożycza Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Larix” Biblioteka otrzymała bezpłatnie także pakiet ponad 1000 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak Plus.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z urządzenia Czytak Plus. Biblioteka umożliwia bezpłatne wypożyczenie urządzenia na okres 30 dni z możliwością prolongaty na kolejne 30 dni. Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo do 10 tytułów. Aktualnie Biblioteka posiada w swojej ofercie pakiet 1089 cyfrowych książek mówionych nagranych w latach 2007 – 2015 w ramach projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski oraz Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Urządzenie Czytak Plus można wypożyczyć w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Wardyńskiego 26.

loga