Ostatni miesiąc 1907

P10703951W piątek, 19 lutego 2016 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej wystąpił Artur Gotz z recitalem promującym swoją nową płytę „Mężczyzna prawie idealny”. Dzień wcześniej 18 lutego ARTUR GOTZ otrzymał nagrodę dla wokalisty pop 2015 roku, którą przyznali widzowie telewizji MTV24.TV  i czytelnicy jednego z najpopularniejszych portali PLANETA KOBIET.

Artur Gotz to aktor teatralny i filmowy młodego pokolenia, a także wokalista. Na scenie występuje od 11 roku życia. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której współpracował z Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, którego premiera odbyła się w marcu 2008 roku w Brukseli.

W sierpniu 2010 ukazała się płyta „Obiekt seksualny” z siedemnastoma utworami „ o tematyce damsko-męskiej”. W Walentynki 2015 na rynku pojawiła się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami napisanymi przez Agnieszkę Chrzanowską. Artysta współpracuje też z Dariuszem Rzontkowskim - współtwórcą Kabaretu Mumio, a także z krakowskim jazzmanem Markiem Michalakiem.

Artur Gotz zagrał wiele solowych recitali w Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Oxfordzie, Londynie, Pradze, Wiedniu i podczas dwóch tournee po USA. Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii.

W sali Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim Artur Gotz wystąpił z towarzyszeniem zespołu w składzie: Dariusz Igielski (instrumenty klawiszowe, akordeon), Łukasz Jerzykowski (bas), Kacper Kaźmierski (perkusja). W zabawie chętnie brała udział publiczność. Przerwy między piosenkami wypełniane były anegdotami opowiadanymi przez Artura Gotza. Po koncercie autor podpisywał swoje albumy.