Ostatni miesiąc 1906

Nowy obraz27 listopada 2015 roku odbył się, w sali galerii Biura Wystaw Artystycznych, recital aktorki Katarzyny Żak, na który zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna.

Aktorka przedstawiła, podczas ostrowieckiego recitalu, między innymi piosenki autorstwa Wojciecha Młynarskiego („Kasia-blues”, „Koza u rena”), Agnieszki Osieckiej („Na całych jeziorach ty”, „Sztuczny miód”, „Okularnicy”, „Szpetni czterdziestoletni”), Jana Jakuba Należytego („Czas młodości”) i Mariana Hemara („Krzyżówka”).

Po wysłuchaniu ponad godzinnego recitalu widzowie, tłumnie przybyli do Sali galerii BWA, byli zachwyceni umiejętnościami wokalnymi i interpretacyjnymi aktorki.

W przerwach pomiędzy kolejnymi utworami muzycznymi Katarzyna Żak opowiadała anegdoty z pracy na planie filmowym serialu „Ranczo”. Aktorka wspomniała również o znajomości z Wojciechem Młynarskim i Agnieszką Osiecką oraz o swoim związku z mężem Cezarym Żakiem. Aktorka odpowiadała także chętnie na pytania widzów. Po recitalu niezwykle sympatyczna aktorka długo rozmawiała z miłośnikami swojego talentu i pozowała do zdjęć.